Masz Pytanie?

Zadzwoń 71 314 12 11
lub wypełnij formularz

Penny Dobroszyce

Renowacja drewna – porady

środa, 23 Lipiec 2014

Zakup wiekowych mebli z drewna – nawet, jeśli są już nieco zniszczone – jest rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez miłośników stylowych, tradycyjnych wnętrz. Jak jednak wiadomo, aby przywrócić takim meblom dawny black, musimy włożyć w nie czasem sporo pracy. Pierwszym etapem renowacji mebli jest usunięcie dotychczasowej warstwy lakieru bądź farby.

renowacja drewna, renowacja mebli

Czytaj całość »

Politurowanie drewna

poniedziałek, 21 Lipiec 2014

Politurowanie do jeden z najstarszych sposobów wykańczania powierzchni drewnianych mebli. Pierwsze politurowane meble pochodzą z XVII, a w naszym kraju ta metoda cieszyła się w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku. Polega ona na nasieniu na drewno spirytusowego roztworu szelaku, czyli wydzieliny wytwarzanej przez azjatycki gatunek pluskwiaków.

poliurtowanie drewna

Czytaj całość »

Jakie drewno na drzwi?

czwartek, 17 Lipiec 2014

Do wyboru drzwi większość z nas przykłada naprawdę dużą wagę. Trudno zresztą byłoby się temu dziwić – zwłaszcza, kiedy będziemy pamiętać o tym, że mają one ogromne znaczenie nie tylko, jeśli chodzi nasze bezpieczeństwo, ale też wystrój domu. Na oba te aspekty największy wpływ ma gatunek drewna, z którego wykonane są drzwi – dlatego też to jemu powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. Oto kilka gatunków, które najczęściej wybierane są jako budulec zarówno na drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

drewno na drzwi, drzwi drewniane

Czytaj całość »

Czyszczenie drewna – poradnik

wtorek, 15 Lipiec 2014

Wśród wielu zalet drewna szczególnie cenimy jego wygląd. To właśnie między innymi jemu drewno zawdzięcza swoje szerokie zastosowanie – zarówno meble, jak i podłogi, schody czy elewacje świetnie wyglądają tak w klasycznej stylistyce, jak i tej zdecydowanie nowocześniejszej. Abyśmy jednak z wyglądu drewnianych przedmiotów byli zawsze zadowoleni, musimy się o nie właściwie zatroszczyć. Mowa tu nie tylko o regularnej impregnacji, ale też czyszczeniu – tym bardziej, nieodpowiednie czyszczenie może okazać się dla drewna naprawdę zabójcze.

czyszczenie drewna

Czytaj całość »

ABC drewna tatajuba

piątek, 11 Lipiec 2014

Tatajuba to jeden z najpopularniejszych na świecie gatunków drewna pochodzących z Ameryki Południowej. Rośnie na całym jej niemal obszarze, zajmując stanowiska w lasach górskich, podzwrotnikowych czy równikowych, a jej uprawy spotkać można między innymi w Brazylii, Urugwaju, Paragwaju czy Argentynie. W porównaniu do innych gatunków egzotycznych, tatajuba jest drzewem stosunkowo niewielkim i osiąga „zaledwie” osiemnaście metrów wysokości i szerokość pnia do nieco ponad pół metra.

tatajuba

Czytaj całość »

Jak zbudować taras drewniany?

środa, 9 Lipiec 2014

Taras do idealne wręcz miejsce do odpoczynku – zwłaszcza, kiedy na dworze panują wysokie temperatury. Jak wiadomo, najlepszy nastrój tworzy taras drewnian – jest miły dla oka i świetnie chroni przed dokuczliwymi promieniami słonecznymi. Warto więc – jeśli, rzecz jasna, już wcześniej go nie zbudowaliśmy – pokusić się o wykonanie takiej konstrukcji.

taras drewniany jak zbudować

Czytaj całość »

Podłoga drewniana w kuchni

poniedziałek, 7 Lipiec 2014

Drewniana podłoga w kuchni pięknie się prezentuje zarówno w zestawieniu z meblami nowoczesnymi jak i tradycyjnymi, np. w stylu rustykalnym. Aby drewno w kuchni dobrze nam służyło, trzeba wybrać odpowiedni gatunek.

podłoga drewniana w kuchni

Czytaj całość »

Lapacho – diamentowe drewno

czwartek, 3 Lipiec 2014

Lapacho określane jest mianem diamentowego drewna lub orzecha – przydomki te pochodzą od jego nadzwyczajnej, nawet w porównaniu z innymi gatunkami egzotycznymi, twardości oraz wyglądu, który do złudzenia przypomina właśnie swojskiego orzecha. Łącząc walory estetyczne i funkcjonalne, szybko zdobyło uznanie klientów i architektów wnętrz na całym świecie.

lapacho drewno

Czytaj całość »

Styl angielski

poniedziałek, 30 Czerwiec 2014

Przytulne wnętrza z charakterem – któż z nas o tym nie marzy? Tym właśnie należy tłumaczyć sobie coraz większą popularność, jaką zdobywa styl angielski. Domy urządzone w tym stylu spotkać dziś można łatwo nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale też w innych częściach świata. Również w naszym kraju przybywa entuzjastów stylu angielskiego, warto więc w kilku słowach przybliżyć czytelnikom jego najważniejsze założenia.

styl angielski

Czytaj całość »

Kołyska drewniana – zrób to sam!

środa, 25 Czerwiec 2014

Po latach zapomnienia, kołyski wracają do łask. Trudno byłoby się temu jednak dziwić, zwłaszcza, kiedy pod uwagę weźmiemy zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne walory tego mebla. Nawet najlepsze łóżeczka pod tym względem nie mogą się z kołyską równać. Ttrend ten bardzo wyraźnie widać na sklepowych półkach, gdzie gotowe kołyski kosztują od trzystu złotych w najprostszej wersji, do około tysiąca pięciuset za te będące dziełem rękodzielników. Amatorzy majsterkowania, którzy spodziewają się malucha, mogą zrobić kołyskę samodzielnie, pamiętając jednak o tym, że w tym przypadku szczególne duże znaczenie ma solidność jego wykonania – chodzi przecież o bezpieczeństwo niemowlęcia.

kołyska drewniana

Czytaj całość »