Masz Pytanie?

Zadzwoń 71 314 12 11
lub wypełnij formularz

Penny Dobroszyce

Podłoga drewniana w kuchni

poniedziałek, 7 Lipiec 2014

Drewniana podłoga w kuchni pięknie się prezentuje zarówno w zestawieniu z meblami nowoczesnymi jak i tradycyjnymi, np. w stylu rustykalnym. Aby drewno w kuchni dobrze nam służyło, trzeba wybrać odpowiedni gatunek.

podłoga drewniana w kuchni

Czytaj całość »

Lapacho – diamentowe drewno

czwartek, 3 Lipiec 2014

Lapacho określane jest mianem diamentowego drewna lub orzecha – przydomki te pochodzą od jego nadzwyczajnej, nawet w porównaniu z innymi gatunkami egzotycznymi, twardości oraz wyglądu, który do złudzenia przypomina właśnie swojskiego orzecha. Łącząc walory estetyczne i funkcjonalne, szybko zdobyło uznanie klientów i architektów wnętrz na całym świecie.

lapacho drewno

Czytaj całość »

Styl angielski

poniedziałek, 30 Czerwiec 2014

Przytulne wnętrza z charakterem – któż z nas o tym nie marzy? Tym właśnie należy tłumaczyć sobie coraz większą popularność, jaką zdobywa styl angielski. Domy urządzone w tym stylu spotkać dziś można łatwo nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale też w innych częściach świata. Również w naszym kraju przybywa entuzjastów stylu angielskiego, warto więc w kilku słowach przybliżyć czytelnikom jego najważniejsze założenia.

styl angielski

Czytaj całość »

Kołyska drewniana – zrób to sam!

środa, 25 Czerwiec 2014

Po latach zapomnienia, kołyski wracają do łask. Trudno byłoby się temu jednak dziwić, zwłaszcza, kiedy pod uwagę weźmiemy zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne walory tego mebla. Nawet najlepsze łóżeczka pod tym względem nie mogą się z kołyską równać. Ttrend ten bardzo wyraźnie widać na sklepowych półkach, gdzie gotowe kołyski kosztują od trzystu złotych w najprostszej wersji, do około tysiąca pięciuset za te będące dziełem rękodzielników. Amatorzy majsterkowania, którzy spodziewają się malucha, mogą zrobić kołyskę samodzielnie, pamiętając jednak o tym, że w tym przypadku szczególne duże znaczenie ma solidność jego wykonania – chodzi przecież o bezpieczeństwo niemowlęcia.

kołyska drewniana

Czytaj całość »

ABC drewna guatambu

poniedziałek, 23 Czerwiec 2014

Guatambu to kolejny reprezentant egzotycznych gatunków drewna, który zdobywa w Europie – a więc także i w naszym kraju – ogromną popularność. Pochodzi on z centralnej i południowej Ameryki, gdzie spotykany jest także pod nazwami Kyrandy, Ivory Wood czy Yomo Dehuero. Podobnie, jak inne pochodzące z tych regionów gatunków, wykazuje cechy, które sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany w przeróżnych gałęziach przemysłu.

guatambu

Czytaj całość »

Drewno na balkon

piątek, 20 Czerwiec 2014

Współcześnie wiele osób decyduje się na to, by przygotować drewnianą podłogę na balkonie. Przede wszystkim warto wybrać drewno na balkon ze względu na jego wyjątkowy estetyczny wygląd. Balkon dzięki drewniej podłodze stanie się niejako integralną częścią mieszkania oraz będzie przytulniejszy.

drewno na balkon

Czytaj całość »

Kora dębu i jej właściwości

wtorek, 17 Czerwiec 2014

Dąb to jedno z najbardziej znanych i lubianych polskich drzew. Z uwagi na jego długowieczność nie brakuje wśród dębów pomników przyrody, a jego drewno stanowi wysoko ceniony w różnych dziedzinach gospodarki materiał. Poza tym, o czym nie wszyscy na pewno wiemy, dąb stanowi też obiekt zainteresowania entuzjastów medycyny naturalnej – surowcem zielarskim jest jego kora, która wykazuje szereg pozytywnych dla naszego organizmu właściwości.

kora dębu

Czytaj całość »

Wybielanie drewna

piątek, 13 Czerwiec 2014

Zdarza się, że po latach wygląd zewnętrzny drewnianych mebli może nie być zachwycający. W takim przypadku warto zdecydować się na wybielanie drewna, którym można zadbać zarówno o jego wygląd jak i też stan techniczny i wytrzymałość.

bielenie drewna

Czytaj całość »

Daglezja – ABC drewna daglezji

środa, 11 Czerwiec 2014

Daglezja to rodzaj drzew należących do rodziny sosnowatych. Rodzaj ten obejmuje pięć gatunków, których przedstawicieli w stanie naturalnym spotkać można na Dalekim Wschodzie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Podobnie do innych drzew z rodziny sosnowatych, daglezja należy do roślin najlepiej rozwijających się w stosunkowo zimnym klimacie. W naszym kraju jeden z gatunków daglezji – jedlica – pojawia się w uprawach. Warto też dodać, że te iglaste drzewa zalicza się do najwyższych na świecie, a niektóre osobniki osiągają wysokość nawet stu metrów.

daglezja, drewno daglezji

Czytaj całość »

Drewno klejone, czyli popularna klejonka

poniedziałek, 9 Czerwiec 2014

Klejonka to jeden z najczęściej używanych w stolarce materiałów. Jest to rodzaj płyt meblowych powstających w wyniku klejenia ze sobą kilku części litego drewna, rzadziej zaś płyt MDF.

klejonka, drewno klejone

Czytaj całość »