Litery drewniane – zrób to sam!

czwartek, 26 Luty 2015

Drewno to wyjątkowy materiał, z którego można wykonać wiele pięknych przedmiotów – także tych służących jako dekoracja. Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym pomysłem na jego wykorzystanie w tenże sposób są drewniane litery. Mają one różną wielkość i grubość, dzięki czemu możemy je powiesić na ścianie albo ustawić na półce czy biurku. Często stają się one ozdobą dziecięcego pokoju, tworząc nad łóżkiem imię malucha, albo doskonale prezentują się w kuchni, salonie czy sypialni.

litery z drewna, drewniane litery

Czytaj całość »

Zabezpieczenie drewna przed ogniem

wtorek, 24 Luty 2015

Drewno to doskonały materiał konstrukcyjny, aczkolwiek posiada jedną wadę, która budzi obawy, a mianowicie łatwopalność. Obecnie istnieją jednak sposoby na zabezpieczenie takich drewnianych konstrukcji przed pożarem, dzięki czemu stają się one znacznie bezpieczniejsze.

zabezpieczenie drewna przed ogniem

Czytaj całość »

Usługi tartaczne – czyli co możemy załatwić w tartaku

czwartek, 19 Luty 2015

Drewno obrabiane jest i docinane zgodnie z potrzebami klientów w tartaku. Jak funkcjonuje takie przedsiębiorstwo i co wchodzi w skład usług tartacznych?

usługi tartaczne, tartak

Czytaj całość »

Sucupira – piękno egzotycznego drewna

wtorek, 17 Luty 2015

Drewno o egzotycznie brzmiącej nazwie – Sucupira, zyskuje coraz większą popularność. Skąd przywędrował do nas ten surowiec? Czym się wyróżnia oraz dlaczego warto wykorzystać go w domu jako element wykończenia wnętrz?

sucupira, drewno egzotyczne

Czytaj całość »

Drewno opałowe

piątek, 13 Luty 2015

Już przed wiekami ludzkość wykorzystywała drewno jako materiał opałowy. Aktualnie wraca się do zastosowania drewna, jako materiału ekologicznego, do opalania domów mieszkalnych. Dlaczego drewno dobrze sprawdza się jako materiał opałowy?

drewno opałowe

Czytaj całość »

Impregnowanie drewna – porady

środa, 11 Luty 2015

Impregnacja to inaczej zabezpieczanie materiałów i elementów drewnianych przed szkodliwym działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. W jaki sposób i przy użyciu jakich środków należy impregnować drewno?

impregnacja drewna

Czytaj całość »

Olejek cynamonowy

poniedziałek, 9 Luty 2015

Cynamon to nie tylko doskonała przyprawa do potraw i deserów, ale również substancja w formie olejku wykorzystywana w medycynie alternatywnej. Olejek cynamonowy to niezwykle cenny dar natury o szerokim zastosowaniu.

olejek cynamonowy

Czytaj całość »

Massaranduba – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

czwartek, 5 Luty 2015

Drewno egzotyczne bardzo chętnie wykorzystywane jest w polskiej branży budowlanej, remontowej i wykończeniowej. Jednym z gatunków drewna o ciekawej kolorystyce jest massaranduba. Co wyróżnia je na tle innych gatunków egzotycznych?

massaranduba, drewno egzotyczne

Czytaj całość »

Drewno jako materiał do konstrukcji budowlanych

wtorek, 3 Luty 2015

Drewno jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie, co wynika z jego właściwości fizycznych i mechanicznych. Jest przede wszystkim łatwe w obróbce i lekkie, ponadto znakomicie rozkłada i przenosi obciążenia, a odpowiednio przygotowane i zabezpieczone poprzez impregnację może służyć przez wiele lat.

drewno konstrukcyjne

Czytaj całość »

Egzotyczne drewno meranti

wtorek, 30 Grudzień 2014

Drzewa z rodzaju Shorea rosną w południowo-wschodnich regionach Azji. To właśnie z nich pozyskuje się drewno meranti, które na Starym Kontynencie jest jednym z najbardziej cenionych gatunków egzotycznych. Skąd bierze się jego popularność?

meranti

Czytaj całość »