Masz Pytanie?

Zadzwoń 71 314 12 11
lub wypełnij formularz

Penny Dobroszyce

Jabłoń – drewno dekoracyjne

środa, 9 Kwiecień 2014

Jabłoń to jeden z najczęściej spotykanych w naszym kraju gatunków drzew. Występuje zarówno w stanie dzikim i dziczejącym, jak i w uprawach. Większość z nas te należące do rodziny różowatych drzewa kojarzy przede wszystkim z rodzonymi przez nie owocami – nie wszyscy jednak wiemy, że poza owocami, są one również źródłem cenionego drewna.

jabłoń, drewno jabłoni

Czytaj całość »

Barwienie drewna – porady

poniedziałek, 7 Kwiecień 2014

Jedni kochają drewno za jego naturalny, piękny wygląd i najchętniej widzieliby go tylko w stanie surowym w swoich wnętrzach. Jednakże jest także spora część miłośników różnych technik dekoracji np. shabby chic, decoupage czy zwykłe malowanie drewna. Dla tych, którzy lubią eksperymenty w aranżacji wnętrz, polecamy ten wpis dotyczący technik barwienia drewna. Jest to dobry sposób nie tylko na renowację starych drewnianych przedmiotów, ale i na odświeżenie wnętrza.

barwienie drewna

Czytaj całość »

Kempas – ABC drewna kempas

czwartek, 3 Kwiecień 2014

Kempas otrzymywane jest z gatunku drzew o tej samej nazwie, których łacińskie określenie brzmi Koompassia malaccencis. Uprawia się je na Półwyspie Indochińskim oraz w pozostałych regionach Azji Południowo-Wschodniej.

kempas

Czytaj całość »

Drewniane ozdoby na Wielkanoc

poniedziałek, 31 Marzec 2014

Wielkanoc to z całą pewnością czas wyjątkowy dla każdego z nas. Niezależnie od tego, czy przeżywamy je duchowo, czy też skupiamy się raczej na ich rodzinnym spędzeniu, na pewno wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – dość powiedzieć o tym, że to właśnie one w dużej mierze zwiastują nadejście wiosny.

drewniane ozdoby wielkanocne

Czytaj całość »

Czereśnia i jej drewno

piątek, 28 Marzec 2014

Czereśnia, określana również mianami trześni i wiśni ptasiej, to często spotykane w naszym kraju drzewo owocowe. Należy ono do rodziny różowatych, podobnie zresztą jak blisko spokrewniona z nim wiśnia. Podobnie też jak w przypadku wiśni, czereśnia ceniona jest nie tylko ze względu na owoce – drzewa te są bowiem źródłem doskonałego drewna.

czereśnia, drewno czereśni

Czytaj całość »

Blat drewniany – zrób to sam

środa, 26 Marzec 2014

Blat – niezależnie od tego, czy chodzi tu o ten przeznaczony do łazienki, czy do kuchni – to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrz naszych domów, które najłatwiej jest wykonać samodzielnie. Warto jednak zastrzec w tym miejscu, że pomimo tego, co myśleć mogą niektórzy, jego zrobienie nie jest wcale banalnie łatwe – choć nie wymagane są do tego specjalistyczne umiejętności i duże zdolności manualne. Aby efekty były zadowalające, warto trzymać się kilku przydatnych wskazówek.

blat drewniany

Czytaj całość »

Jak malować meble?

poniedziałek, 24 Marzec 2014

Każdy z nas ma chyba meble, z którymi pod żadnym pozorem nie chciałby się rozstawać. Niestety, jak jednak wiadomo, meble w zdecydowanej większości nie są wieczne i nie najlepiej znoszą upływ czasu. Już po kilkunastu latach mogą być widoczne na nich wszelkiego rodzaju uszkodzenia, wytarcia i inne defekty, które w ogromnej mierze wpływają na ich walory wizualne. Na szczęście, istnieją jednak sprawdzone i stosunkowo łatwe sposoby na to, by nawet najbardziej zniszczonym zaniedbanym meblom przywrócić młodość i sprawić, że znów będą wyglądały jak nowe. Najpopularniejszym z nich jest niewątpliwie malowanie mebli. Jest ono nie tylko proste, ale również przynosi naprawdę dobre efekty, dzięki czemu metodę tę wykorzystywać można nie tylko w przypadku mebli zniszczonych, ale też takich, które chcemy po prostu zmienić.

malowanie mebli

Czytaj całość »

Sapella – drewno egzotyczne

piątek, 21 Marzec 2014

Sapella, nazywana też sapele bądź aboudikro to gatunek dużego drzewa. Występuje w międzyzwrotnikowych regionach Afryki i należy do rodziny meliowatych, a charakteryzuje się przede wszystkim ogromnymi rozmiarami . Przeciętne okazy osiągają bowiem wysokość czterdziestu metrów, podczas gdy te największe potrafią rosnąć nawet do 60 metrów.

sapella

Czytaj całość »

Ławka drewniana – zrób to sam

wtorek, 18 Marzec 2014

Wiosna i lato to czas, kiedy chętniej przebywamy na zewnątrz, ciesząc się słońcem, przyjemnymi temperaturami i otoczeniem zieleni. Aby nasz wypoczynek – czy to w ogrodzie, czy na tarasie – był jeszcze przyjemniejszy warto już teraz zadbać o to, byśmy mieli na czym spędzać te wyjątkowe chwile. Chodzi oczywiście o meble ogrodowe, wśród których najważniejsza na pewno jest ławka – mebel prosty w wykonaniu, a jednocześnie świetnie wyglądający oraz naprawdę funkcjonalny i wygodny. Warto zdecydować się na jej samodzielne wykonania również dlatego, że zyskamy w ten sposób możliwość stuprocentowego dostosowania ławki do naszych potrzeb – wyglądu naszego ogrodu, ilości jej użytkowników czy wymagań względem trwałości.

ławka drewniana

Czytaj całość »

Meble ekologiczne w Twoim domu

piątek, 14 Marzec 2014

Coraz popularniejsze stają się na całym świecie ekologiczne trendy. Eko moda zawitała także do Polski. Trudno byłoby jednak zaprzeczyć, że ten stan rzeczy ma praktycznie same dobre strony. Troska o środowisko naturalne jest, szczególnie w dzisiejszych czasach, bardzo ważna, a poza tym, m.in. w branży meblowej, dzięki temu klienci mają szansę kupić naprawdę ciekawe propozycje.

domy ekologiczne, meble ekologiczne

Czytaj całość »