Treść główna

Porady Maszyny przemysłowe Czy potrzebuję systemu cięcia na mokro w minitrakach?

Czy potrzebuję systemu cięcia na mokro w minitrakach?

Sprzęg piłowy minitrakaPodstawowa alternatywa w pozyskiwaniu cienkich lamel to wybór między cięciem na sucho i na mokro. Oczywiście nie to decyduje o sukcesie. Bo z tym potrafimy sobie poradzić, raz lepiej raz gorzej. Decyduje wg. mnie kasa. Mam ograniczoną, muszę opanować suszenie lamel i ograniczyć straty, mam wystarczająco aby sfinansować zapas i cykl suszenia tarcicy wybieram raczej cięcie na sucho.
System cięcia na mokro na minitrakach pozwala na rozcinanie mokrego materiału poprzez wykorzystanie systemu dyfuzorów do rozpylania wody (emulsji). Pozwala to na wypłukanie z przestrzeni miedzy zębami piły zalegającej trociny i pyłu, zmniejsza tarcie, a tym samym grzanie pił. Minitrak podczas pracyKonkretny przykład z czeskiej firmy. Tną bloki dębowe 245 x 150, na lamele 6,3 mm. Po wysuszeniu i skalibrowaniu na ROTOLESIE uzyskują czystą ,suchą lamelę 4,5 mm, a ok.30% w grubości 4,8mm. Od wycięcia pryzm do spakowania lamelek nie upływa tydzień!
Sztab fachowców firmy PENNY – DOBROSZYCE łącznie z inżynierami, serwisantami, handlowcami, na których czele stoi Prezes Adam Pilipiuk służy doradztwem technicznym.