Z czego wynikają ograniczenia przy produkcji różnych palet na automatach do zbijania?

Produkcja palety na automacie SMPA 500.1EDPierwszym, oczywistym ograniczeniem przy produkcji różnych palet na automatach do zbijania są gabaryty palety. Dla każdej maszyny jest jednoznacznie określona wielkość stołu zbijarki do palet oraz  szerokość przejścia pod mostem, który wciska gwoździe. W związku z tym automat do zbijania palet może zbijać tylko palety o określonej wielkości. Kolejnym ograniczeniem jest konstrukcja palety. Na oszacowanie tego, czy dana paleta może być zbijana na automacie SMPA 500.1ED czy też nie, ma wpływ:  ilość desek, ich kształt oraz różnice wysokości wbijanych gwoździ  i wiele innych aspektów. Niektóre palety posiadają konstrukcję wskazującą na konieczność zbijania palety w kilku etapach. Ważne jest aby takie parametry ustalić już przy ofertowaniu maszyny. Z doświadczenia wiemy, iż automatyczna zbijarka hydrauliczna, czy też elektryczna, czeskiego partnera firmy STÖRI MANTEL jest na tyle uniwersalna, że pozwala na zbijanie większości palet u naszych kontrahentów. Nasz dział techniczny pomoże dobrać optymalne wyposażenie maszyny dla potrzeb zbijanych palet.

2 komentarze w “Z czego wynikają ograniczenia przy produkcji różnych palet na automatach do zbijania?”

 • Władek napisał(a):

  Witam.
  Czy na tego typu maszynie można ziajać paletę kantówkową o wymiarach 700×800 mm? Jeśli tak to jaką wydajność można osiągnąć przy takiej palecie?
  Czekam na odpowiedź na forum.
  Pozdrawiam,
  Władek

  • Łukasz napisał(a):

   Witam i odpowiadam na Pana pytanie.
   Tak, taką paletę można zbijać na zbijarce elektrycznej SMPA 500.1 ED. Na szablonie uniwersalnym bez problemu można osiągnąć wydajność 550 palet na zmianę. Nadmienię, iż przygotowany odpowiednio szablon pozwoli na jednoczesne zbijanie dwóch palet a co za tym idzie wydajność zwiększy się dwukrotnie.
   Zachęcam do kontaktu z naszym działem technicznym lub handlowcami.
   Pozdrawiam,
   Łukasz

 • Dodaj komentarz