Duży producent palet z województwa zachodniopomorskiego zainwestował w linie do produkcji palet firmy Störi Mantel, której to dystrybutorem na rynku polskim jest firma PENNY-DOBROSZYCE Sp. z o.o. Warunkiem dostawy była uniwersalność oraz łatwość przezbrajania, w co oferowane przez nasz rozwiązanie wpasowało się idealnie.

Podstawą technologii jest energooszczędna zbijarka SMPA 500.2 ED, która w porównaniu do innych rozwiązań na rynku posiada dziesięciokrotnie niższe zużycie energii dające oszczędności, przy pracy jednozmianowej, ponad 10.000 zł./rocznie. Linia wyposażona jest oprócz zbijarki w moduł do obróbki wykończeniowej palet (obcinanie narożników) oraz szereg transporterów i sztaplarkę automatyczną pozwalającą również na układanie palet w tak zwany „zamek”. Całość obsługiwana jest przez dwóch pracowników. Docelowo mamy możliwość rozbudowania linii o kolejną zbijarkę podwajając wydajność.

Uzupełnieniem technologii zbijania jest automatyczna pilarka pozwalająca na precyzyjne i wydajne przygotowanie materiału (deski paletowej lub klocka paletowego). Automat do cięcia poprzecznego deski i klocka paletowego KP 500 A był również częścią dostawy.

Duży producent z powiatu bytowskiego od października produkuje palety typu CP na technologii wykonywanej przez naszych południowych sąsiadów, czesko-szwajcarską firmę Stori Mantel a dostarczanych na rynku polskim przez PENNY-DOBROSZYCE.

Jak wiadomo nie wszystkie palety z grupy CP daje się zbijać na uniwersalnych rozwiązaniach. Wspólnie z klientem udało się rozwiązać problemy, które związane są z konstrukcją np. palety CP8. Zabezpieczenie technologii w dodatkowe szablony zminimalizowało czas przezbrajania linii np. z palety CP1 na CP3 lub CP8.

Linia składa się ze zbijarki SMPA 500.2 ED, uproszczonej linii do obróbki wykończeniowej (moduł obcinania narożników) oraz transporterów powalających na odpowiednie obrócenie palety i „zamkowanie” jej na sztaplarce automatycznej. Technologia przystosowane jest pod rozbudowę do wydajności 1100 palet / zmianę. Jej położenie pozwala na wykorzystanie części hali do innych celów ponieważ cały moduł sztaplowania wraz z ciężkim transporterem wyjściowym zostały zamontowane na zewnątrz.

Zakończyliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,6 kWp.

Zamontowaliśmy zestaw fotowoltaiczny składający się ze 144 modułów marki QCELLS o łącznej mocy 39,6 kWp oraz 3 falowników Fronius.

W skład systemu fotowoltaicznego weszła też wysokiej jakości niemiecka konstrukcja TRIC, wykonana z aluminiowych elementów.

Powyższa inwestycja pozwoli nam na:

 • niezależność energetyczną (energia wyprodukowana przez panele pokrywa część lub całość zapotrzebowania na prąd),
 • pozytywny wpływ na środowisko naturalne,
 • oszczędność w postaci mniejszych rachunków za prąd,
 • uniezależnienie od wzrastających cen energii elektrycznej,
 • możliwość sprzedaży nadwyżek energii w czasie, kiedy zakład jej nie pobiera za stałą cenę, określoną w Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii,
 • zapewnienie energii elektrycznej pochodzącej z ekologicznych źródeł,
 • zapewnienie możliwości pracy przedsiębiorstwa w momencie wprowadzenia ograniczeń poboru prądu.

Od wielu lat nasza firma prezentuje swój asortyment na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Także i w tym roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na targach DREMA 2017, które odbędą się w Poznaniu w dniach 12-15.09.2016.

Lokalizacja naszego stoiska to Hala nr 4, stoisko 18. Jest to wyjątkowy czas do pogłębienia wiedzy, zapoznania się z ofertą przygotowaną specjalnie dla Państwa, a przede wszystkim do spotkania i rozmowy w miłej atmosferze.

Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu uzyskania elektronicznego DARMOWEGO BILETU WSTĘPU. Prośby prosimy kierować do Pana Łukasza Misterowicza na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy do dłuższego spotkania i rozmowy – w tym przypadku prosimy o kontakt z zakreśleniem ram czasowych abyśmy w pełni mogli się poświęcić Państwa potrzebom.

Zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016

Mamy dla Państwa krótkie podsumowanie tego, co sie działo na Targach w tym roku.

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką.

Międzynarodowe Targi DREMA 2016 w Poznaniu dobiegły końca. Był to czas obficie bogaty w spotkania, rozmowy biznesowe z nowymi jak i stałymi kontrahentami. Nasza szeroka oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Był to również czas spędzony z partnerami. Niebawem zaprezentujemy na naszej stronie internetowej informacje o nowej ofercie związanej z liniami do produkcji palet o wysokiej wydajności od 1500 palet na zmianę.

Serdecznie dziękujemy naszym klientom i partnerom za udział w tegorocznej edycji targów DREMA. Jesteśmy wdzięczni za waszą lojalność i chęć dalszej współpracy. Wierzymy, że spotkania w gronie naszych specjalistów przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z targów.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na międzynarodowych targach DREMA 2016, które odbędą się w Poznaniu w dniach 13-16.09.2016.

Lokalizacja naszego stoiska to Hala nr 5, stoisko 9. Jest to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy, zapoznania się z ofertą przygotowaną specjalnie dla Państwa, a przede wszystkim do spotkania i rozmowy w miłej atmosferze.

Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu uzyskania elektronicznego DARMOWEGO BILETU WSTĘPU. Prośby prosimy kierować do Pana Łukasza Misterowicza na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o wcześniejszy kontakt w przypadku chęci przeprowadzenia prób (testów) na maszynach prezentowanych. Zachęcamy do dłuższego spotkania i rozmowy – w tym przypadku również prosimy o kontakt z zakreśleniem ram czasowych abyśmy w pełni mogli się poświęcić Państwa potrzebom.

18.06.2016r. odbyła się impreza z okazji 25 lat istnienia firmy, która została zorganizowana w Hotelu w Jakubowicach w przepięknych okolicznościach przyrody.

Wszyscy zaproszeni goście bawili się z uśmiechem na twarzy do rana. Był tort jubileuszowy oraz głośne STO LAT. Nie obeszło się bez upominków dla najbardziej wytrwałych pracowników.

Wspieramy studentów. Gratulacje dla Michała Krawczyńskiego za wyjątkową pracę dyplomową oraz artykuł.

Przeczytaj artykuł

W lutym 2016 w Gazecie Przemysłu Drzewnego ukazał się artykuł, który opisuje w jaki sposób maszyny do obróbki drewna oraz systemy podające wpływają na efektywność pracy przy obróbce drewna. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem, który dokładnie przedstawia zalety Wielopiły PWR 412 sprzedawanej przez naszą firmę.

Przeczytaj artykuł

To już ćwierć wieku jesteśmy z Wami. W tym roku świętujemy jubileusz 25-lecia istnienia firmy.

Dziękujemy Wszystkim klientom, partnerom, dostawcom i pracownikom za zaufanie jakim nas obdarzyliście. To dzięki Wam stale dążymy do polepszania naszych usług, sortymentu oraz oferty.

Cieszymy się na kolejne lata współpracy.

Warunki leasingu:

 • czynsz inicjalny 45%
 • okres leasingu 36 m-cy
 • wykup 20%

Uprzejmie informujemy, że dnia 01.04.2015 został otwarty NOWY Oddział w Nowym Tomyślu.

Adres Oddziału:
Penny-Dobroszyce Sp. z o.o.
Oddział w Nowym Tomyślu
ul. Zachodnia 10F, 64-300 Nowy Tomyśl

Numer telefonu: +48 612 951 636

Na załączonej mapce zaprezentowaliśmy dojazd siedziby Oddziału.

Szczegóły dotyczące kontaktu odnajdą Państwo na stronie: Penny-Dobroszyce Nowy Tomyśl

Odbierz darmowy bilet wstępu na targi DREMA 2014 w Poznaniu 16-19.09.2014.

7 prostych kroków:

 1. Wejdź na www.mtp24.pl
 2. Utwórz konto i zaloguj się.
 3. Wybierz targi DREMA FURNICA SOFAB.
 4. Kliknij okno Odbierz bezpłatny bilet.
 5. Wypełnij ankietę i kliknij dalej.
 6. Wybierz bilet elektroniczny i kliknij dalej (możesz wpisać inne dane np. pracownika).
 7. Zatwierdź i poczekaj na udostepnienie wersji elektronicznej biletu.

Nie zapomnij wydrukować bilet i zabrać go ze sobą na targi.

Firma PENNY – DOBROSZYCE Sp. z o.o. zaprasza serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA które odbędą się w dniach 16-19 września 2014 w Poznaniu. W tym roku obchodzimy jubileusz - DREMA jest już po raz 30-sty.

Targi DREMA jako największa w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa branży obróbki drewna, po raz kolejny znalazła się na liście światowych imprez, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Zarówno Targi DREMA jak i FURNICA uzyskały również honorowy patronat Ministra Gospodarki. Te wyróżnienia są wyrazem wysokiej rangi wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także potwierdzeniem czołowej pozycji naszych targów wśród dedykowanych branżom obróbki drewna i produkcji mebli.

25 sierpnia w Dobroszycach odbyło się GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW.

Nasza firma była jednym ze sponsorów tej imprezy. Otrzymaliśmy piękne podziękowania od organizatora.

Penny Dobroszyce Sponsorem Gminnego Święta Plonów w Dobroszycach.

Szczególnie zapraszamy na występ czeskiego zespołu Luňáčci na godzinę 19:00. Członkami zespołu są nasi partnerzy z firmy ELBH.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy.

Rolnikom natomiast dziękujemy za ich trud oraz życzymy idealniej pogody do dalszych prac.

Dziękujemy wszystkim klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko na tegorocznych targach DREMA 2013.

Uprzejmie informujemy, że dnia 21.11.2012 siedziba oddziału Penny Dobroszyce w Gdańsku zostaje przeniesiona na ulicę Budowlanych 46a.

Nowy adres oddziału:
ul. Budowlanych 46a
80-298 Gdańsk

Bardzo prosimy o kierowanie wszelkiej korespondencji na powyższy adres.

Na załączonej mapce zaprezentowaliśmy dojazd ze starej siedziby do nowej.

Zmianie uległ także numer telefonu stacjonarnego:
+48 58 762-35-70

Natomiast numery telefonów komórkowych pozostają bez zmian.

Szczegóły dotyczące kontaktu odnajdą Państwo na stronie: Penny Dobroszyce Gdańsk

Kolejna impreza firmowa za nami. W sobotę 25.08.2012r., ekipa Penny-Dobroszyce bawiła się na spływie kajakowym rzeką Barycz. Płynęliśmy z Milicza do Sułowa, razem ok. 10km. Pogoda nam dopisała i wszyscy bawili się z uśmiechem i zaangażowaniem. Na zakończenie spływu wszyscy razem biesiadowaliśmy przy suto zastawionym stole.

W dniach 8-9 maja br. nasz team w składzie Maciej Pilipiuk, Marcin Szpila i Andrzej Simiński odbył szkolenie w centrali naszego partnera handlowego firmy Z-Laser w miejscowości Freiburg Niemcy. Szkolenie miało na celu przybliżenie NOWOŚCI z oferty Z-Laser oraz usystematyzowanie posiadanej już wiedzy merytorycznej w zakresie właściwego doboru wskaźników laserowych pod konkretne zastosowanie.

Szkolenie okazało się bardzo intensywne, ale przy tym przyniosło wiele korzyści, które mamy zamiar efektywnie wykorzystać oferując produkty naszym klientom.

Serdecznie zapraszamy do składania zapytań.

Targi Drema 2012 – nasze stoisko

Szanowni Państwo informujemy, iż na naszej stronie znajduje się najnowszy katalog maszyn.

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Kolejne z naszych rozwiązań promowane przez Gazetę Przemysłu Drzewnego.

Konstrukcja CF nie ogranicza długości sklejanej lameli.

Wykonywanie wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych jest obecnie możliwe dzięki upowszechnieniu technologii klejenia wzdłużnego belek przeznaczonych do produkcji takich elementów. Tego typu operacje można wykonywać na prasach bezkońcowych, między innymi firmy Kinematic Eger, znajdujących się w programie dostaw Penny-Dobroszyce.

16 lipca świętowaliśmy 20 – lecie naszej firmy. Był tort, śpiew, taniec i zabawa do "białego rana" :)

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska na targach DREMA 2011.

Mieli Państwo okazję bliżej przyjrzeć się profilowi naszej firmy: systemom pakowania, narzędziom, wskaźnikom laserowym oraz maszyną do obróbki drewna. Jedna z nich: elektryczna zbijarka palet SMPA 500.1ED otrzymała ZŁOTY MEDAL DREMA 2011.

Mamy nadzieję, iż przedstawiona oferta wzbudziła Państwa zainteresowanie.
Zachęcamy do kontaktu.

Penny_DREMA2011

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska na targach DREMA 2010 w Poznaniu.

Na stoisku prezentowaliśmy trzy nowości - elektryczną zbijarkę palet, węzeł automatycznego obrzynania oraz frez do połączeń na mikrowczepy.

Po za nowościami nasze stoisko było uzbrojone cała gamę naszych produktów zaczynając od obrabiarek do drewna przez narzędzia do obróbki drewna aż po systemy pakowania.

Czekamy na wasz kontakt.

PRODUCENCIE PALET!!!

Czy posiadasz problemy z pneumatyką i hydrauliką na swoich urządzeniach?

Czy masz problemy z olejem, filtrami itp. urządzeniami które należy systematycznie kontrolować i wymieniać?

Czy zastanowiłeś się ile kosztów ponosisz rocznie na zużycie energii?

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić!!!

Mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne. Nowość na rynku Europejskim. W pełni elektryczna zbijarka do palet SMPA 500.1 ED firmy Störi Mantel. Ta energooszczędna zbijarka pozwoli Ci zwiększyć zyski.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów czekamy na zapytania.

Serdecznie zapraszamy na pokaz pracy pilarki panelowej FLS ECO w dniach 16 - 18.06.2010

 • atrakcyjna cena,
 • barwa projekcji: czerwona lub zielona,
 • szeroki zakres zastosowania,
 • moc do 200mW,
 • różne dostępne optyki.

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy 2 katalogi zawierające kompletną ofertę w zakresie: obrabiarek do drewna oraz narzędzi.

Zapraszamy do lektury i do zakupów.

Szanowni Państwo, mamy przyjemność poinformować, że nasza firma podpisała umowę z niemiecką firmą KOLL & Cie. GmbH, renomowanym producentem pił tarczowych o wyłącznym przedstawicielstwie na terenie naszego kraju.

Pozwoli nam to na zaoferowanie Państwu wysokiej jakości narzędzi w konkurencyjnach cenach.

Dziękując za odwiedzenie naszego stoiska na targach DREMA w Poznaniu chcieliśmy poinformować, że kolejna maszyna z naszej oferty otrzymała ZŁOTY MEDAL DREMA 2007.

Jest to pilarka panelowa FLS 170 produkowana przez naszego partnera, czeską firmę STOERI MANTEL. Maszyna zdobyła szczególnie duże uznanie komisji konkursowej za wysokie parametry i bezpieczeństwo obsługi.

Dziękujemy wszystkim naszym klientom i partnerom za odwiedzenie naszego stoiska na targach DREMA w Poznaniu. Mamy nadzieję, że znależli tam Państwo nowe pomysły i rozwiązania, które pozwolą rozwinąć Wasz biznes.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.

Mechanizacje tartaków i technologie tartaczne z możliwością dopasowania do swoich potrzeb.

Sortownia drewna średniowymiarowego.

Kliknij w zdjęcie, aby poznać szczegóły naszej oferty.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma otrzymała nagrodę Starosty Powiatu Oleśnickiego "OLEŚNICKI SUKCES GOSPODARCZY".

Jest to nagroda za dynamiczny rozwój, odwagę w podejmowaniu decyzji strategicznych, rzetelność w biznesie, szacunek dla pracowników oraz niezwykły potencjał i konsekwentne dążenie do osiągnięcia najlepszych wyników.

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.